Gdańsk

Gdańsk - Peter Oliver Loew | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Peter Oliver Loew
WYMIAR
3,49 MB
NAZWA PLIKU
Gdańsk.pdf
ISBN
2324830963800

OPIS

Pisząc tę książkę, na nowo patrzyłem na Gdańsk, zwłaszcza że moje przechadzki z dawno przyblakłymi lub świeżymi jeszcze tekstami prowadziły mnie w dalekie dzielnice. Cytaty z powieści i poezji oraz informacje o literackich miejscach podzieliłem na osiem spacerów, którymi prowadzę czytelników - czasem z przymrużeniem oka - przez znane i nieznane tereny miasta, którego literacka przeszłość nadal jest tak mało znana - mówi Peter Oliver Loew.Gdańsk i jego wielokulturowa historia to sceneria literackich dzieł nie tylko Güntera Grassa, ale także wielu innych polskich i niemieckich pisarzy od baroku do współczesność. Zaproponowane w książce spacery wiodą szlakiem miejsc opisanych w powieściach i wierszach autorstwa Stefana Chwina, Pawła Huellego, Josepha von Eichendorffa, Alfreda Döblina, Willibalda Omankowskiego i wielu innych. Prowadzą one również do rzadziej odwiedzanych części miasta, które było ośrodkiem Hanzy i kolebką Solidarności, a także ikoną powojennego porządku wersalskiego i miejscem wybuchu II wojny światowej.- Peter Oliver Loew zabierze uczestników na spacer szlakami opisanymi w swojej książce. Będzie można osobiście doświadczyć magii miejsc opisanych przez Loewa i posłuchać ich historii. W południe ruszymy w kierunku Starego Przedmieścia, a wieczorem spacer obejmie rejon Głównego Miasta, oba potrwają około godziny – zapowiada Piotr Mielcarek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Stał się również ważnym miastem w Hanzie. Po zakończeniu wojny i podpisaniu pokoju toruńskiego nastąpił okres związku z Polską.

Było to czwarte Multikino na mapie Polski. Multipleks jest zlokalizowany w sąsiedztwie Opery Bałtyckiej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI