Stało się! Tom I. Karol

Stało się! Tom I. Karol - Zenon Złakowski | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zenon Złakowski
WYMIAR
12,48 MB
NAZWA PLIKU
Stało się! Tom I. Karol.pdf
ISBN
9673555023305

OPIS

Rzecz dzieje się w latach 1972–1981, czyli w „epoce gierkowskiej”. Głównym bohaterem powieści jest miasto Rotyń – prowincjonalna, choć o randze wojewódzkiej miejscowość, jakich w Polsce jest wiele, i każdy czytelnik może w sylwetkach mieszkańców tego miasta odnaleźć odbicie własnych losów. Stąd uniwersalność tej książki.Bohaterowie opowieści – ludzie z różnych środowisk, przeżywając zwyczajną codzienność tamtych czasów, kierując się własnym sumieniem i poglądami podejmują wybory, które prowadzą ich niezauważalnie, ale konsekwentnie do wielkiego historycznego przełomu – powstania „Solidarności” i obalenia komunizmu. Dla jednych jest to zwycięstwo, dla innych klęska.

Księżna Diana i książę Karol zaręczyli się 6 lutego 1981 ... Karol urodził się w Londynie jako pierwsze dziecko Filipa, księcia Edynburga i Elżbiety II, księżnej Edynburga. W 1970 ukończył Kolegium Trójcy Świętej University of Cambridge na kierunku sztuka i został pierwszym brytyjskim następcą tronu w historii, który uzyskał tytuł naukowy.

Tym razem są to utwory poetyckie pochodzące z lat 1946-2003. Edycja ta to pierwsze tego typu krytyczne, naukowe opracowanie tekstów literackich i teatralnych Karola Wojtyły. Winnetou to bohater cyklu książek przygodowych napisanych przez Karola Maya.

POWIĄZANE KSIĄŻKI