Konstytucja starsza, niż myślisz

Konstytucja starsza, niż myślisz - Zbigniew Bujak | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zbigniew Bujak
WYMIAR
8,42 MB
NAZWA PLIKU
Konstytucja starsza, niż myślisz.pdf
ISBN
6268403940883

OPIS

"Opisuję w niej proces powstawania obecnie obowiązującej Konstytucji III RP.W pierwszej części pokazuję wpływ Umowy Okrągłego Stołu na treść konstytucji.Wskazuję na szczególnie okoliczności ustanowienia takich instytucji, jak urząd prezydenta i Senat.Opisuję także dylematy Komisji Konstytucyjnej Sejmu X kadencji kierowanej przez Bronisława Geremka i okoliczności upadku opracowanego projektu konstytucji.Rozdział 2, to opis dylematów podczas prac nad treścią obecnej Konstytucji.Jej integralną częścią jest załącznik z dziesięcioma wywiadami z ważnymi członkami Komisji Konstytucyjnej.Część II, to rodzaj historycznego przeglądu w którym pokazuję, kiedy w historii naszego państwa pojawiły się kwestie zawarte w danych paragrafach naszej Konstytucji.W ostatniej części wskazuję, czy i jak w Konstytucji zawiera się dorobek naszego pozytywizmu, liberalizmu i konserwatyzmu.W rozdziale piątym wskazuję wpływ rozwoju myśli społecznej XIX wieku na kształtowanie się naszego myślenia o państwie i jego przyszłym konstytucyjnym kształcie. "Zbigniew Bujak

Zobacz inne Historia i literatura faktu, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Kup teraz. Cena 19,54 zł.

Data zakończenia 2019-04-06 - cena 25,91 zł Konstytucja starsza, niż myślisz, czyli o tym, co z historycznego dorobku państwa polskiego znajdziemy w naszej Konstytucji Informacje o Konstytucja starsza, niż myślisz - 8587456394 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2019-12-30 - cena 21,05 zł Opisuję w niej proces powstawania obecnie obowiązującej Konstytucji III RP.W pierwszej części pokazuję wpływ Umowy Okrągłego Stołu na treść konstytucji.Wskazuję na szczególnie okoliczności ustanowienia takich instytucji, jak urząd prezydenta i Senat.

POWIĄZANE KSIĄŻKI