Poznaj Serce Jezusa

Poznaj Serce Jezusa - Tadeusz Drozdowicz | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tadeusz Drozdowicz
WYMIAR
11,80 MB
NAZWA PLIKU
Poznaj Serce Jezusa.pdf
ISBN
2733194429275

OPIS

W pierwszej części autor przybliża czytelnikowi kontekst powstania litanii oraz przedstawia postaci i fakty, które miały wpływ na jej kształtowanie się. W drugiej części opracowania podejmuje próbę interpretacji wezwań litanii. Pozwala to z kolei spojrzeć na litanię jako na mini-traktat teologiczny, streszczający najważniejsze argumenty naszej wiary. Analiza poszczególnych wezwań dokonuje się po śladach chrystologicznej refleksji, wychodzącej od tajemnicy Jezusowej tożsamości wyrażanej w Jego zaangażowaniu się w świat, a prowadzącej do obietnicy eschatologicznej chwały, którą możemy odczytać w Jezusowym Sercu.

W pierwszej części autor przybliża czytelnikowi kontekst powstania litanii oraz przedstawia postaci i fakty, które miały wpływ na jej kształtowanie się. Poznaj Serce Jezusa ... Okrywanie piękna i głębi tradycyjnej Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Książka ma kształt przewodnika po litanii. W pierwszej części autor przybliża czytelnikowi kontekst powstania litanii oraz przedstawia postaci i fakty, które miały wpływ na jej kształtowanie się.

POWIĄZANE KSIĄŻKI