O szczurku krokodylku

O szczurku krokodylku - Maria Gorzechowska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maria Gorzechowska
WYMIAR
9,12 MB
NAZWA PLIKU
O szczurku krokodylku.pdf
ISBN
4618621085251

OPIS

Pierwsze wydanie napisanych w 1945 roku wierszy dla dzieci, a do tego piękne ilustracje Anny Litwinek."Wiersze Marii Gorzechowskiej to przykład dobrej, międzywojennej szkoły pisania gatunku bajki, wzorowanej na twórczości Jana Brzechwy czy Juliana Tuwima. Posłużą kolejnym pokoleniom polskich dzieci i ich rodziców, dołączając do kanonu polskiej literatury dziecięcej." - Dr Adrian Szary, poeta, wykładowcaMaria Gorzechowska była wyjątkową kobietą, która kochała książki. Przez całe życie poświęcała dużo czasu na zakładanie bibliotek, wspieranie czytelnictwa i naukę. Urodziła się 27 listopada 1883r. w Warszawie, jako córka urzędnika i powstańca z 1863 r. - Henryka Gorzechowskiego i Zofii z domu Tonkiel. Zdobyła wykształcenie z historii, literatury i filozofii na Uniwersytecie Latającym w Warszawie, w Towarzystwie Kursów Naukowych oraz na UniwersytecieJagiellońskim. Pracowała jako nauczycielka, prowadziła czytelnię oraz zakładała nielegalne wtedy biblioteczki ruchome dla robotników. Gdy Polska odzyskała niepodległość Maria zaangażowała się w tworzenie jednolitej sieci bibliotek. Została Dyrektorką Towarzystwa Bibliotek Powszechnych w Warszawie. Lubiła uczyć dzieci. Na prośbę uczniów pisała dla nich wiersze. Jedno z nich, mały Mirek, dziś pan Mirosław od 1945 roku przechował pożółkłe zeszyty rękopisów Marii. W tej książce po raz pierwszy zebrane są opowieści, wiersze i wierszyki, które, tak jak chciała pani Maria, od teraz należą do wszystkich dzieci.

Po więcej informacji na temat tej książki i wiele innych recenzji książek dla dzieci, zapraszam do mojego miejsca w wirtualnej rzeczywistości: https://tylkodlamam.pl Moje ... Dzisiaj o "Szczurku Krokodylku" książce niezwykłej i wyjątkowej bo napisanej bardzo bardzo dawno temu ale wydanej dopiero w październiku 2018 roku.Autorka Maria Gorzechowska napisała te wiersze w roku 1945 i aż do roku 2018 wszystkie leżały w szufladzie u Pana Mirosława Bordziłowskiego, który był jej uczniem. Kup teraz. Cena 26,18 zł.

O Szczurku KrokodylkuNazywam się Anna Jankowska, jestem pedagożką, tworzę blog Tylko dla Mam. Rozmawiamy tam o wychowaniu wspierającym i aktywnym czytaniu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI