Wiersze dośmiertne

Wiersze dośmiertne - Zofia Zarębianka | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zofia Zarębianka
WYMIAR
12,80 MB
NAZWA PLIKU
Wiersze dośmiertne.pdf
ISBN
4577933188924

OPIS

W tym zbiorze wierszy Zofii Zarębianki, siódmym z kolei, poprzedzonym przez tomik Tylko na chwilę (2012), od razu zauważamy przedłużenie linii tematycznych, a także konsekwencję w zakresie wyborów i realizacji artystycznych. Na plan pierwszy wybijają się rozważania eschatologiczne ? o finalnych przeznaczeniach, śmierci przeżytej świadomie, obdarzonej religijnymi oraz egzystencjalnymi sensami, o rzeczach aktualnych skierowanych ku przyszłości, kiedy nastąpi przekroczenie granicy życia, o wyobrażeniach kresu, niepokojach i lękach związanych ze spotkaniem z tym, co tajemnicze, zakryte, niewyobrażalne. Poetka układa cykl „wierszy dośmiertnych”, jak rozumiem ten neologizm, wychylonych ku granicznemu doświadczeniu, jasno rozumiejących byt dla- i ku śmierci, uwikłanych w czas płynący, który niesie zagrożenie, złożonych z przeczuć i wizji niepojętych przestrzeni ? nie z tego świata, skrajnie więc obcych.W eschatologii prywatnej odsłaniają się, choć nie do końca, kluczowe fragmenty autobiografii, ślady traumy spowodowanej przez chorobę. Rozmowa z sobą raz po raz wznosi się ku innemu wymiarowi, przeradza się w poszukiwanie transcendentnych uwarunkowań jednostkowego dramatu./ z posłowia Wojciecha Ligęzy

zgonu cmentarz dekorowanie grobu dezynfekcja po zgonie ekshumacja grób informacja o śmierci klepsydra kondolencje kosmetyka pośmiertna koszt pogrzebu kremacja krematorium kwiaty na grób mistrz ceremonii mowa pogrzebowa mowa pożegnalna ... Sprawdź niskie ceny i kup Wiersze dośmiertne w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Informacje o Wiersze Dośmiertne - Zarębianka Zofia - 6862787464 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2017-08-18 - cena 7,49 zł zofia zarĘbianka wiersze doŚmiertne W tym zbiorze wierszy Zofii Zarębianki, siódmym z kolei, poprzedzonym przez tomik Tylko na chwilę (2012), od razu zauważamy przedłużenie linii tematycznych, a także konsekwencję w zakresie wyborów i realizacji artystycznych. Książka.

71 stron. Księgarnia internetowa merlin.pl Ostatni tomik, Sen mara, ukazał się pośmiertnie - poeta ukończył go na kilka godzin przed śmiercią.

POWIĄZANE KSIĄŻKI