Raporty z Auschwitz

Raporty z Auschwitz - Witold Pilecki | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Witold Pilecki
WYMIAR
9,36 MB
NAZWA PLIKU
Raporty z Auschwitz.pdf
ISBN
5806480745905

OPIS

"Widziałem takich /szczególnie mężczyzn/, którzy niby są wierzący, a wstydzą się wyraźnie przeżegnać i robią coś w rodzaju namiastki znaku krzyża. Jest to doskonały przykład psychozy wstydu i lęku - żeby jakiś bałwan z tłumu - kolega - nie "podśmiał". Raczej gnuśnieć w tłumie baranów byleby się nie narazić na wytknięcie palcem, jako człowiek niezrozumiały dla przeciętniaków. Wcale nie znaczy to, że chciałbym siebie ponad innych wynieść - Przeciwnie! Chciałbym wstrząsnąć każdym, żeby z tego dorośniętego tylko do pewnego znormalizowanego poziomu - tłumu, wystrzeliły, jeśli nie można wszędzie - to przynajmniej tu i ówdzie - pędy myśli, czynu(...)"(Witold Pilecki, Raport W, 1943 r.).

Napisane po ucieczce Pileckiego z obozu, były jednocześnie podsumowaniem działalności polskiego ruchu oporu w Auschwitz. Raporty z Auschwitz - Ceny już od 15,40 zł Porównaj ceny i zobacz opinie w 5 sklepach. Zobacz inne ... Raporty z Auschwitz - Pilecki Witold - Kup książkę w niskiej cenie na Livro.pl.

Oprawa twarda: ISBN: 978-83-946-9070-0: ... żeby jakiś bałwan z tłumu - kolega - nie podśmiał.

POWIĄZANE KSIĄŻKI