Patologia i kultura Tom I-IV Komplet

Patologia i kultura Tom I-IV Komplet - Maria Krystyna Wierzbicka | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maria Krystyna Wierzbicka
WYMIAR
10,46 MB
NAZWA PLIKU
Patologia i kultura Tom I-IV Komplet.pdf
ISBN
3597392794463

OPIS

Ze wstępu:Tekst, który pojawi się na początku tego zbioru, napisałam na przełomie lat 1994/1995, po śmierci Ojca. Czytałam wówczas jego Wspomnienia i pośród wielu rzeczy, które mnie uderzyły, zastanowiła mnie również ich drobiazgowość. Pomyślałam, że ja spróbuję napisać o swoim życiu inaczej: bardzo krótko, tylko to, co najważniejsze, z poszanowaniem czasu czytelnika.Powstał tekst niezwykle emocjonalny, gdzie ze szczeliny otwartej przez smutek wypłynęła żałoba po moich Psach. Rzeczywiście zwięzły na dwudziestu czterech stronach. Późniejsze życie zaczęło zagęszczać się w mroku: umarły dwa ostatnie psy: Zadra i Shy, zmarła Matka, odeszłam z pracowni malarskiej i rozstałam się z Jankiem, nie wygrałam batalii o jego zdrowie. Rzeczywistość powoli stawała się nie do udźwignięcia, coraz więcej miejsca wypełniała fantastyka, uciekłam w świat psychozy. Spędziłam pięć miesięcy w szpitalu psychiatrycznym, przeżyłam lata depresji. W tej pustyni, gdy z upartym trudem przebijałam się przez dzień od rana do wieczora, ratunkiem były książki, później pies. Przeczytałam wiele biografii: taterników, naukowców, malarzy, pisarzy, filmowców, lekarzy, księży. I powoli zaczęła świtać w mojej głowie myśl, że przecież taśma mojego życia też jest interesująca. Że można coś uszczegółowić, coś dodać do tekstu, który już powstał. Ustawiczne zmaganie się z rzeczywistości z wyobraźnią, siły ze słabością, patologii - która była we mnie i w otoczeniu - z wyrafinowaną kulturą. Światło, cień, Dobro, zło, ciekawe.Postanowiłam spróbować dać świadectwo tej walce, temu obrazowi - barwnej gąsienicy zaatakowanej przez mrówki - który nieraz przesuwał mi się przed oczyma. I to jest właśnie ta próba.

74,00 z ... Patologia i kultura Tom I-IV, Wierzbicka Maria Krystyna, 81 zł. Ze wstępu: Tekst, który pojawi się na początku tego zbioru, napisałam na przełomie lat 1994/1995, po śmierci Ojca.

1939r. TOM I-IV [komplet] Encyklopedia Katolicka komplet zestaw tom I - XX, 20 tomów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI