Kiedy dojrzeją porzeczki

Kiedy dojrzeją porzeczki - Joanna Concejo | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joanna Concejo
WYMIAR
6,28 MB
NAZWA PLIKU
Kiedy dojrzeją porzeczki.pdf
ISBN
2694635617360

OPIS

Kiedy dojrzeją porzeczki to pierwsza wydana w Polsce autorska książka Joanny Concejo – wybitnej twórczyni książek obrazowych. Piękna i poruszająca opowieść o starości, samotności, czekaniu i odchodzeniu. Intymny, a zarazem uniwersalny dziennik z podróży w przeszłość.Pełna symboli i emocji opowieść o świecie, który przeminął, ale na zawsze pozostaje częścią naszego życia. To książka wypełniona nostalgią, a zarazem spokojem i zgodą na świat, kontemplacją codziennych chwil. Jak pisze autorka: „W tej książce można zabłądzić, nawet trzeba. Nie szukać porządku, nie śledzić następstwa zdarzeń. Trzeba znaleźć własną ścieżkę, wydeptać ją sobie przez pole czy łąkę. Nie chcę tej książki tłumaczyć, wyjaśniać. Jest bardzo osobista i niech niektóre rzeczy zostaną za mgłą”. To niezwykle wyrafinowany przykład literatury wizualnej.

Pełna symboli i emocji opowieść o świecie, który ... „Kiedy dojrzeją porzeczki" to książka dwuwymiarowa, traktująca z jednej strony o nieuchronności czasu, a zarazem o jego dobrodziejstwie. O tym, że czas determinuje nasze myślenie, percepcję, sposób, w jaki doświadczamy świata.

Owoce porzeczki czarnej należy zbierać wtedy, gdy większość jagód w gronie ma barwę czarną, a najmniejsze są jeszcze... A potem sięgam po „Kiedy dojrzeją porzeczki" Joanny Concejo i serce mi się tak rozkłada na zastawki, że ho, ho. I oczy mi się pocą, a ja wcale nie chcę płakać.

POWIĄZANE KSIĄŻKI