WpadkiGrzechy językowe w mediach

WpadkiGrzechy językowe w mediach - Marta Kielczyk | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marta Kielczyk
WYMIAR
4,71 MB
NAZWA PLIKU
WpadkiGrzechy językowe w mediach.pdf
ISBN
3370392869723

OPIS

"Zbiór minifelietonów językowych Marty Kielczyk (...) to przemyślenia i spostrzeżenia dotyczące tych kwestii z zakresu poprawności językowej, z którymi Autorka zetknęła się w czasie bogatej kariery radiowej i telewizyjnej. (...) Swoje rozstrzygnięcia podpiera odwołaniem się do solidnych źródeł językoznawczych. (...) Są to felietony o zagadnieniach bardzo aktualnych, o wpadkach językowych nie tyle możliwych, co autentycznych. I w dodatku nie pojedynczych, indywidualnych, lecz częstych, powtarzalnych, niestety, na antenie radiowej i telewizyjnej. (...) Felietony pisane są żywo, językiem wolnym od terminologii lingwistycznej, wykorzystującym najnowsze określenia spotykane w polszczyźnie dziennikarskiej (wszak jest to poradnik przeznaczony przede wszystkim dla "koleżanek i kolegów po sitku" Autorki). (...) To się czyta!" - prof.dr hab. Andrzej Markowski, językoznawca

6,0 / 10 5 ocen 1 opinii . Wydawnictwo: Ridero językoznawstwo, nauka o literaturze .

Oprawa miękka: ISBN: 978-83-810-4544-5: EAN: 9788381045445: Liczba stron: 260: Format: 145x205mm: Cena katalogowa: 35,00 zł ... #WPADKI @grzechy językowe w mediach . Marta Kielczyk.

POWIĄZANE KSIĄŻKI