Trudne tematy. Śmierć i pogrzeb

Trudne tematy. Śmierć i pogrzeb - Bianca-Beata Kotoro | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bianca-Beata Kotoro
WYMIAR
10,26 MB
NAZWA PLIKU
Trudne tematy. Śmierć i pogrzeb.pdf
ISBN
6133915582198

OPIS

Biorąc pod uwagę rozwój dziecka i jego odbiór świata, w tekście jest konkretnie opisane, co to znaczy umrzeć, bez metafor i dwuznaczności typu: odszedł czy zasnął. Szeroko rozumiana pamięć o zmarłym oraz tak zwany pierwiastek życia określono w tekście słowem DUSZA, która nie ma tu wymiaru religijnego. Jest określeniem i zobrazowaniem umożliwiającym zrozumienie oraz nazwanie owej abstrakcji dla dziecka. Również konkret i jednoznaczność odbioru słowa niebo i chmury poprzez obraz na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym umożliwiają dziecku łatwiejsze przejście przez ból i cierpienie po utracie osoby czy zwierzęcia.Tekst książki jest uniwersalny dla dzieci żyjących w rodzinach wierzących i agnostycznych czy ateistycznych, gdyż jest dostosowany do ich możliwości odbioru świata i poradzenia sobie ze stratą czy zrozumieniem śmierci.

Data zakończenia 2020-06-09 - cena 26,93 zł Trudne tematy Śmierć i pogrzeb. Biorąc pod uwagę rozwój dziecka i jego odbiór świata, w tekście jest konkretnie opisane, co to znaczy umrzeć, bez metafor i dwuznaczności typu: odszedł czy zasnął.

7,0 / 10 1 ocen 0 opinii . Wydawnictwo: Beata Vita literatura dziecięca .

POWIĄZANE KSIĄŻKI