Bezdomnych gromady niemałe

Bezdomnych gromady niemałe - Krzysztof Wasilewski | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krzysztof Wasilewski
WYMIAR
4,21 MB
NAZWA PLIKU
Bezdomnych gromady niemałe.pdf
ISBN
2318658101890

OPIS

Na okładce widoczna anti-imigracyjna karykatura z prasy z 1890r. Podpis pod karykaturą brzmi: Planowane wysypisko imigrantów. Statek z lewej strony nazywa się "European Garbage Ship", czyli "Statek z europejskimi śmieciami". Statek z prawej to "Refuse", czyli "Nieczystości", a na powiewającej banderze ma napis "Statek z europejskimi śmieciami".Karykatura dotyczy pomysłu Williama Windoma - sekretarza skarbu w administracji prezydenta Benjamina Harrisona - który w marcu 1890 r. zaproponował, aby główna stacja przyjmowania imigrantów w Nowym Jorku została przeniesiona z the Battery Island do Liberty Island, gdzie znajduje się Statua Wolności. „Dajcie mi tylko swoich biednych tłumy całeObejmę ich gościnnie mymi ramionami.Przyślijcie mi bezdomnych gromady niemałe,Dla nich podnoszę lampę nad portu wodami”. Emma Lazarus, Nowy Kolos Rodyjski (tłum. Wiktor J. Darasz) ? wiersz zamieszczony na cokole Statui Wolności.

Emma Lazarus, Nowy Kolos Rodyjski (tłum. Bezdomnych gromady niemałe, Dyskurs imigracyjny na łamach prasy amerykańskiej (1875-1924) - opis produktu: Chociaż książka dotyczy - wydawałoby się - dalekiej przeszłości, zawarte w niej wnioski mogą być pomocne w analizie bieżącej debaty medialnej na temat imigracji i imigrantów. Chociaż książka dotyczy - wydawałoby się - dalekiej przeszłości, zawarte w niej wnioski mogą być pomocne w analizie bieżącej debaty medialnej na temat imigracji i imigrantów. Jak trafnie dowodzi tego autor, pewne stereotypy i lęki wobec "obcego" są dzisiaj równie aktualne, co na przełomie XIX i XX w.

Wiktor J. Darasz) - wiersz zamieszczony na cokole Statui Wolności.

POWIĄZANE KSIĄŻKI