Znaki przesilenia

Znaki przesilenia - Leszek Szaruga | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Leszek Szaruga
WYMIAR
11,22 MB
NAZWA PLIKU
Znaki przesilenia.pdf
ISBN
3692503470051

OPIS

Można się zastanawiać nad kwestią budzącą największe wątpliwości, a mianowicie nad sensem poezji - czy to lingwistycznej, czy konkretnej - której istota sprowadza się do mniej lub bardziej świadomej refleksji na temat języka: owych gier i zabaw językowych, których efektem jest skupienie na znaczeniu słów i językowych struktur. Dla wielu komentatorów ten rodzaj twórczości daleki jest od podnoszenia istotnych spraw egzystencjalnych i sprowadza się do dziwacznych właśnie i błahych, jeśli nie wprost krotochwilnych igraszek. Rzecz w tym, że refleksja dotycząca języka dotyczy zarazem człowieka i jego kondycji - przede wszystkim poznawczej, nierzadko jednak też moralnej czy społecznej: żyjemy w języku, relacje między nami są przede wszystkim - choć nie jedynie [...] relacjami językowymi".Leszek Szaruga "Znaki przesilenia"

Jego sprawdzanie to jednak też zabawa, znaki zodiaku mają co nieco wspólnego z astronomią i geografią ... Przesilenie zaczyna się dokładnie w tym samym dniu, w którym rozpoczyna się czas znaku Raka. Jest to niezwykle korzystny czas dla Raków - nie tylko dla niego, ale przede wszystkim on powinien wziąć za siebie odpowiedzialność i w końcu poczuć, że żyje, a nie jedynie prześlizguje się przez życie zgodnie z życzeniem innych. Znaki przesilenia - Leszek Szaruga - opis książki: Seria Jeden Esej prezentuje teksty współczesnych twórców, historyków, badaczy kultury.

Seria Jeden Esej prezentuje teksty współczesnych twórców, historyków, badaczy kultury. Księgarnia ZNAK.com.pl > Książki naukowe > Kulturoznawstwo książki Convivo Znaki przesilenia Leszek Szaruga Kup teraz. Cena 25,61 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI