Garnek archeologa

Garnek archeologa - Xenia Kolińska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Xenia Kolińska
WYMIAR
8,32 MB
NAZWA PLIKU
Garnek archeologa.pdf
ISBN
1374991494064

OPIS

Europejczyk wybierający się na Bliski Wschód dowie się z tej książki: jak nie dać się oszukać taksówkarzowi w Kairze; dlaczego archeologowi nie jest potrzebne żelazko, a mile widziany byłby kapelusz Indiany Jonesa (ale jest za drogi, a pseudoindiana to obciach); ile traktorów warta jest żona profesora i jak trafić do haremu, będąc mężczyzną.Garnek archeologa opowiada o kulisach pracy polskich archeologów w Syrii, Egipcie i Iraku, Xenia Kolińska jest wrażliwą obserwatorką, ma poczucie humoru i zmysł komizmu. Liczne anegdoty i zabawne historyjki powiedzą wam więcej o kulturze i obyczajach mieszkańców Bliskiego Wschodu niż niejedna "poważna" praca naukowa.Przepisy z tytułowego "garnka" znajdziecie na końcu książki. Są proste, wszystkie do zrealizowania w Polsce; nie wymagają użycia żadnych egzotycznych składników. Kuchnia Lewantu w pigułce.Anna Wrońskaredaktor naczelna miesięcznika Kuchnia

I dla marzycieli, którzy chętnie wybiorą się w podróż w nieznane. Tym bardziej, że jest to jedyna w swoim rodzaju opowieść o niezwykłym życiu, które łączy młodzieńcze nadzieje, życiową pasję i ... Garnek archeologa | Garnek archeologa opowiada o kulisach pracy polskich archeologow w Syrii, Egipcie i Iraku.

Xenia Kolińska Wydawnictwo: Caira Ilość stron: 351 Oprawa: twarda Rok wydania: 2016 EAN: 9788394228705. Europejczyk wybierający się na Bliski Wschód dowie się z tej książki: jak nie dać się oszukać taksówkarzowi w Kairze; dlaczego archeologowi nie jest potrzebne żelazko, a mile widziany byłby kapelusz Indiany ... Garnek Archeologa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI