Kompleks gmachu Architektura władzy

Kompleks gmachu Architektura władzy - Sudjic Deyan | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sudjic Deyan
WYMIAR
4,13 MB
NAZWA PLIKU
Kompleks gmachu Architektura władzy.pdf
ISBN
4586211981090

OPIS

Le Corbusier, Norman Foster, Tony Blair, Adolf Hitler, Albert Speer, Józef Stalin, Mao Zedong, Richard Rogers, Zaha Hadid, Bill Clinton, Oscar Niemeyerm Saddam Huajn, Gordon Bunshaft, Lyndon B. Johnson, Nelson Rockefeller, Miec van der Rohe, Borys Jofan, Daniel Liebskind, Eli Broad, Francois Mitterand, Mies van der Rohe, I. M. Pei, Mnoru Yamasaki...... lista ofiar "kompleks gmachu" na nich się nie kończy. Architekci, dyktatorzy, urbaniści, milionerzy, burmistrzowie, ministrowie, kolekcjonerzy sztuki, duchowni - w niebezpieczeństwie jest każdy, kto buduje. Nieuleczalne schorzenie każe im zostawić po sobie jak najtrwalszy, jak najbardziej efektowny znak, zapewnić sobie podziw i nieśmiertelność.Deyan Sudjic odsłania namiętności i ambicje stojące za najbardziej ekstrawaganckimi projektami ostatniego stulecia - od kościo9łó po wieżowce, od ekscentrycznych willi po całe stolice."W budowaniu przejawia się egotyzm jednostki w najczystszej postaci - to właśnie kompleks gmachu"

https://www.arkady.info Kompleks gmachu. Architektura władzy w kategorii inne publikacje / WYDAWNICTWA POLIN ↓ / WYDAWNICTWA MUZEALNE ↓ Kompleks gmachu.

W całym kraju buduje się setki aquaparków, centrów handlowych i autostrad, a rząd spiera się z opozycją o to, czy kraj jest w budowie, czy w ruinie. Warszawiacy kłócą się, czy 60.

POWIĄZANE KSIĄŻKI