Ziemianie wobec wojny

Ziemianie wobec wojny - Marcin Chorązki | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marcin Chorązki
WYMIAR
6,5 MB
NAZWA PLIKU
Ziemianie wobec wojny.pdf
ISBN
1859294970532

OPIS

Książka Marcina Chorązkiego jest próbą naukowego opisu ostatnich lat ziemiaństwa w Krakowskiem. Poszukiwaniem odpowiedzi na szereg pytań związanych z postawami ziemian w tym czasie, i okolicznościami, z którymi przyszło im się zmierzyć.Autor szeroko przedstawiając losy indywidualne konsekwentnie osadza je w kontekście historycznym i mentalnym lat okupacji na ziemi krakowskiej. Dzięki temu w wielu miejscach ukazuje fakty i zjawiska przełamujące rozpowszechnione stereotypy. Nie unikając tematów kontrowersyjnych, przybliża nam realia przeszłości nie tak bardzo odległej, ale niemal całkowicie zapomnianej.

Przeczytaj recenzję Ziemianie wobec wojny. Postawy właścicieli ziemskich województwa krakowskiego w latach 1939-1945.

Ziemiaństw Ziemianie wobec okupacji 1939-1945, red. Michał Wenklar, Kraków 2006, 189 s., cena 35 zł Ziemianie wobec okupacji 1939-1945 - Publikacje - Wojna obronna 1939 Ziemiaństwo w Polsce.

POWIĄZANE KSIĄŻKI