Sztuka godnego umierania

Sztuka godnego umierania - Piotr Kniecicki | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Piotr Kniecicki
WYMIAR
6,35 MB
NAZWA PLIKU
Sztuka godnego umierania.pdf
ISBN
5443944841016

OPIS

Autor, a zarazem główny bohater tego opowiadania pada ofiarą silnego wylewu, w wyniku którego zostaje całkowicie sparaliżowany i niemy. W znacznym stopniu traci również słuch i wzrok. Po wybudzeniu się ze śpiączki w zupełnie "nowej" rzeczywistości staje się innym człowiekiem - nie tylko fizycznie, ale również mentalnie i duchowo, a jego dotychczasowy światopogląd całkowicie się zmienia.

Bo co to za śmierć bez chwały i salw honorowych ? Z daleka od anielskich śpiewów, płaczek, sztandarów. To się nie godzi, by tak umierać, po cichu.

Jej Autor, Piotr Kniecicki, poeta, grafik, człowiek, który prowadził aktywne życie i realizował się artystycznie, w wieku 44 lat doznał wylewu, w wyniku którego uszkodził się pień jego mózgu. Męstwo bohatera - umiera z twarzą zwróconą w stronę wrogów; Pożegnanie ze swoim rynsztunkiem, cudownym mieczem Durendalem. Przed śmiercią Roland zabija Saracena, który chce mu odebrać miecz, a potem chroni miecz pod własnym ciałem.

POWIĄZANE KSIĄŻKI