Atomowa tajemnica Sudetów

Atomowa tajemnica Sudetów - Robert Klementowski | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Robert Klementowski
WYMIAR
8,73 MB
NAZWA PLIKU
Atomowa tajemnica Sudetów.pdf
ISBN
9605971309911

OPIS

Jedną z wielu tajemnic PRL-u było zaangażowanie Polski w sowiecki program atomowy. Wyrażał się on w dostarczaniu do Związku Sowieckiego „złota ery atomowej”, czyli rudy uranu. Wydawało się, że kopalnie zlokalizowane na Dolnym Śląsku będą podobnym zagłębiem surowcowym dla przemysłu zbrojeniowego, jak zakłady górnicze w sąsiedniej sowieckiej strefie okupacyjnej Niemiec czy Czechosłowacji ? z wszystkimi tego konsekwencjami dla ludzi i środowiska. O tym, dlaczego tak się nie stało, opowiada książka

„Atomowa tajemnica Sudetów", bo tak brzmi jej tytuł ukaże się w ramach serii „Sudeckie epizody historyczne". Objednávejte knihu Atomowa tajemnica Sudetów v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Jak w czasach Zimnej Wojny przygotowywano się do nadejścia atomowej katastrofy? Gdzie miały chronić się najważniejsze osoby w państwie? Jak miało wyglądać ich codzienne życie pod ziemią? Aby to sprawdzić Radosław Kotarski rusza do obiektów, o których do niedawna wiedziało zaledwie kilkanaście osób w państwie, a umiejscowienie sekretnych budowli było jedną z ... Dolny Śląsk to nie tylko legendy o ukrytych skarbach, podziemny kompleks Riese, tajemnice zamków i pałaców.

ISBN 978-83-62809-69-1. Stan Nowy Wydawca ARCHIWUM SYSTEM.

POWIĄZANE KSIĄŻKI