Komiks. Wokół warstwy wizualnej

Komiks. Wokół warstwy wizualnej - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
9,75 MB
NAZWA PLIKU
Komiks. Wokół warstwy wizualnej.pdf
ISBN
3314935301925

OPIS

Trudno sobie wyobrazić pisanie o komiksie bez dostrzeżenia w jakimś, choćby nikłym stopniu także najważniejszej, bo najbardziej widocznej komiksowej warstwy ? ułożonych sekwencyjnie obrazków z ich bogactwem, różnorodnością przedstawień i całą gamą niuansów odsłaniających się stopniowo, wprost proporcjonalnie do lekturowych doświadczeń czytelników. Przed autorami został postawiony problem (bardzo ogólnie zarysowany) do pokonania ? zmierzyć się z opisem, analizą, interpretacją skupioną na rysunku, na jego roli w kształtowaniu komiksowego przekazu. Chcieliśmy sprawdzić, w jaki sposób podejdą do tej kwestii przedstawiciele różnych środowisk naukowych, różnych dyscyplin, cechujący się często bardzo odmiennymi czytelniczymi upodobaniami. I w końcu ? zmuszeni do podjęcia próby pokonania (rzeczywistych? urojonych?) ograniczeń, zwłaszcza tych wynikających z wykształcenia (studiowanie różnych kierunków to nie tylko inne przedmioty, lektury, metodologie, ale przede wszystkim odmienne sposoby myślenia, patrzenia na otaczającą rzeczywistość, w tym także na kulturę i sztukę).

- ISBN: 978-83-939707-5-9 Komiks Wokół warstwy wizualnej | Instytut Kultury Miejskiej. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Komiks Wokół warstwy wizualnej, , 36 zł.

Oprawa miękka: EAN: 9788393970759: Liczba stron: 217: Format: 21.1x14.8: Cena katalogowa: 40,01 zł: Tweetnij. 40,01 zł 28,12 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI