Etyczny utylitarysta. Edmund Rygier w Teatrze Polskim w Poznianiu (1896-1908)

Etyczny utylitarysta. Edmund Rygier w Teatrze Polskim w Poznianiu (1896-1908) - Alicja Przybyszewska | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Alicja Przybyszewska
WYMIAR
12,90 MB
NAZWA PLIKU
Etyczny utylitarysta. Edmund Rygier w Teatrze Polskim w Poznianiu (1896-1908).pdf
ISBN
2794566955690

OPIS

Tematem książki Alicji Przybyszewskiej jest historia sceny poznańskiej obejmująca dwunastolecie kierownictwa Edmunda Rygiera, przybyłego z Krakowa artysty dramatycznego. Teatr w Poznaniu zaczął wówczas funkcjonować jako przedsiębiorstwo i instytucja artystyczna, wyraźnie ujawniła się (do dziś aktualna) zależność: oblicze artystyczne teatru kształtuje się w zależności od sytuacji ekonomicznej całego przedsiębiorstwa. Analiza działań Rygiera umożliwia zrozumienie tego mechanizmu i w tym sensie proponowana książka może stać się lekturą obowiązkową nie tylko dla badaczy teatru oraz miłośników historii Poznania, ale również dla dzisiejszych dyrektorów i animatorów teatralnych.

EDMUND RYGIER W TEATRZE POLS - 7319958339 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2018-05-18 - cena 35,50 zł Mimo problemów technicznych w sklepie internetowym przesyłka dotarła do mnie błyskawicznie.

Z kolei najdroższą opcją byłyby zakupy w księgarni Aros.pl, gdzie ta sama książka w wersji ... Etyczny utylitarysta Edmund Rygier w Teatrze Polskim w Poznianiu (1896-1908) | Przybyszewska Alicja | Fundacja Instytut Kultury Popularnej. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Sprawdź niskie ceny i kup Etyczny utylitarysta.

POWIĄZANE KSIĄŻKI