Wartanidzi 2 Wojownicy Wartana Mamikoniana

Wartanidzi 2 Wojownicy Wartana Mamikoniana - Derenik Demirczian | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Derenik Demirczian
WYMIAR
11,79 MB
NAZWA PLIKU
Wartanidzi 2 Wojownicy Wartana Mamikoniana.pdf
ISBN
7241704436622

OPIS

Dwutomowa powieść Derenika Demircziana pt. Wartanidzi przedstawia rozległą panoramę społeczeństwa starożytnej Armenii w połowie V wieku: od znanych z historii pisanej bohaterskich przywódców powstania antyperskiego lat 450-451 z Wartanem Mamikonianem na czele po postaci chłopów zaangażowanych w walkę o zachowanie godności narodowej."Wartanidzi" nie są książką, która jednostronnie i banalnie gloryfikuje ,,świetlaną" postać bohatera narodowego Armenii. Wartan Mamikonian przez jakiś czas był apostatą: formalnie wyparł się chrześcijaństwa, przyjmując na krótko zaratusztrianizm. Autor subtelnie ukazuje jego dramatyczne przeżycia w całej ich złożoności.Ze wstępu do tomu I

Wartanidzi przedstawia rozległą panoramę społeczeństwa starożytnej Armenii w połowie V wieku: od znanych z historii pisanej bohaterskich przywódców powstania antyperskiego lat 450-451 z Wartanem Mamikonianem na czele po postaci chłopów zaangażowanych w walkę o zachowanie godności narodowej ... Wartanidzi Wojownicy Wartana Mamikoniana Tom 2 Książka już od 18,76 zł - od 18,76 zł, porównanie cen w 11 sklepach. Zobacz inne Powieści i opowiadania, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Książka Wartanidzi.

ISBN 978-83-7638-800-7. Stan Nowy Wydawca FUNDACJA KULTURY I DZIEDZICTWA ORMIAN POLSKICH.

POWIĄZANE KSIĄŻKI