Przyszłość pewnej przenośni. Przyczynek do pytania o historię sztuki

Przyszłość pewnej przenośni. Przyczynek do pytania o historię sztuki - Piotr Graczyk | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Piotr Graczyk
WYMIAR
7,63 MB
NAZWA PLIKU
Przyszłość pewnej przenośni. Przyczynek do pytania o historię sztuki.pdf
ISBN
6406222967746

OPIS

Esej nagrodzony główną nagrodą w III edycji Konkursu o Nagrodę im. Barbary Skargi. Rozprawa o sztuce, o której sam Autor mówi:"Schiller pisał, że sztuka jest pięknym kłamstwem, a centralna hipoteza eseju Przyszłość pewnej przenośni głosi, że kłamstwo to rozumieć można jako przeniesienie, w sensie zapożyczonym od psychoanalizy. Narzędziem tego przeniesienia sztuki są przenośnie, w których zakochuje się użytkowniczka/użytkownik sztuki"Spis treści1. Incipit tragoedia2. Mit3. Technika4

Barbary Skargi. Rozprawa o sztuce, o której sam autor mówi: "Schiller pisał, że sztuka jest pięknym kłamstwem, a centralna hipoteza eseju "Przyszłość pewnej przenośni" głosi, że kłamstwo to rozumieć można jako przeniesienie, w sensie zapożyczonym od psychoanalizy. Przyczynek do pytania o historię sztuki Zobacz większe.

Przyczynek do pytania o historię sztuki. Autor: Graczyk Piotr.

POWIĄZANE KSIĄŻKI