Terminale LNG w polityce energetycznej państw nadbałtyckich UE

Terminale LNG w polityce energetycznej państw nadbałtyckich UE - Mirosław Skarżyński | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mirosław Skarżyński
WYMIAR
11,5 MB
NAZWA PLIKU
Terminale LNG w polityce energetycznej państw nadbałtyckich UE.pdf
ISBN
8892159802881

OPIS

Rola gazu ziemnego jako surowca energetycznego w zamożnych państwach europejskich staje się coraz ważniejsza. Stopniowa wypiera on tradycyjnie wykorzystywany w północnej i środkowej części Starego Kontynentu węgiel. Wobec nieodwracalności procesu dekarbonizacji gospodarki należy spodziewać się dalszego wzmocnienia pozycji "błękitnego paliwa" na rynku. Z dużą dozą prawdopodobieństwa należeć będzie do niego najbliższa dekada. Kluczowego znaczenia w kontekście prognozowanego wzrostu popytu na ten surowiec nabiera kwestia zaspokojenia go oraz logistycznych rozwiązań związanych z dystrybucją i zaopatrzeniem odbiorców. Naturalne stają się pytania o infrastrukturę przesyłową oraz magazynową, o pozaekonomiczne determinanty podejmowanych decyzji. Praca Mirosława Skarżyńskiego poświęcona Terminalom LNG w polityce państw bałtyckich jest czymś więcej niż kolejnym głosem w toczącym się dyskursie naukowym dotyczącym dostaw gazu ziemnego. Stanowi pionierskie na gruncie krajowym i międzynarodowym analityczne opracowanie zdefiniowanego tytułem książki problemu. Kierownik Pracowni Polityki Energetycznej i Bezpieczeństwa UZ, dr hab.Piotr Kwiatkiewicz, prof. UZ.

Wobec nieodwracalności procesu dekarbonizacji gospodarki należy spodziewać się dalszego wzmocnienia pozycji błękitnego paliwa na rynku. Terminale LNG w polityce energetycznej państw nadbałtyckich UE - Mirosław Skarżyński - opis książki: Rola gazu ziemnego jako surowca energetycznego w zamożnych państwach europejskich staje się coraz ważniejsza. Stopniowa wypiera on tradycyjnie wykorzystywany w północnej i środkowej części Starego Kontynentu węgiel. terminale-lng-w-polityce-energetycznej-panstw-nadbaltyckich-ue Używamy plików cookies m.in.

Zobacz inne Nauki przyrodnicze i matematyczne, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Rola gazu ziemnego jako surowca energetycznego w zamożnych państwach europejskich staje się coraz ważniejsza. Stopniowa wypiera on tradycyjnie wykorzystywany w północnej i środkowej części Starego Kontynentu węgiel.

POWIĄZANE KSIĄŻKI