Europa Środkowa i Wschodnia wobec wybranych problemów bezpieczeństwa energetycznego

Europa Środkowa i Wschodnia wobec wybranych problemów bezpieczeństwa energetycznego - Łukasz Wojcieszak | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Łukasz Wojcieszak
WYMIAR
5,81 MB
NAZWA PLIKU
Europa Środkowa i Wschodnia wobec wybranych problemów bezpieczeństwa energetycznego.pdf
ISBN
4604491660200

OPIS

We współczesnym świecie bezpieczeństwo staje się pojęciem wielowymiarowym. Przez długi okres czasu tę kategorię odnoszono praktycznie tylko do przeciwdziałania i neutralizacji militarnych zagrożeń. Od czasu zakończenia zimnej wojny zwrócono jednak uwagę na nowe rodzaje i źródła zagrożeń bezpieczeństwa. Rozszerzanie się definicji uwzględniało nowe kategorie istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego państw. Szczególną rolę w tym kontekście przypisano bezpieczeństwu energetycznemu, rozpatrywanemu przez pryzmat strategicznych i egzystencjonalnych potrzeb stojących przed państwem. To jakże aktualne i ważne zagadnienie stało się tematem przewodnim monografii "Europa Środkowa i Wschodnia wobec wybranych problemów bezpieczeństwa energetycznego" pod redakcjąŁukasza Wojcieszaka, w której zarówno teoretycy, jak i praktycy zaprezentowali wyniki swoich badań. Zaprezentowana różnorodność spojrzeń na zagadnienie bezpieczeństwa energetycznego obrazuje w pełni złożoność tego pojęcia. Recenzowana książka stanowi niezwykle fachowe i wartościowe opracowanie, adresowane do szerokiego grona odbiorców. - Prof. UJ dr hab. Łukasz Gacek

Technika oświetlenia Europa Środkowa i Wschodnia wobec wybranych problemów bezpieczeństwa energetycznego w cenie 36.59 zł. Książka Koszt dostawy już od 0.00. We współczesnym świecie bezpieczeństwo staje się pojęciem wielowymiarowym.

Cena 32.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Europa Środkowa i Wschodnia wobec wybranych problemów bezpieczeństwa energetycznego - Bezpieczeństwo energetyczne Niemiec w drugiej dekadzie XXI wieku - wyzwania procesu transformacji energetycznej Wstęp, , 7 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI