Budowanie narodu

Budowanie narodu - Marek Migalski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marek Migalski
WYMIAR
4,44 MB
NAZWA PLIKU
Budowanie narodu.pdf
ISBN
9205582838624

OPIS

Autor dowodzi w niej, między innymi, że „to nie tyle narody stwarzają państwa, ile raczej państwa narody.” Co więcej, „naród nie istnieje w sensie realnym (...) żyje tylko w umysłach ludzi, którzy roją sobie, że są jego członkami. Populacja ta nadaje mu status relewancji. Ona i tylko ona. Bez jej mniemań naród nie istnieje. Nie warunkują jego egzystencji żadne czynniki zewnętrzne.”Egzemplifikację stanowi sytuacja ostatnich lat w Polsce. „Główna teza postawiona w niniejszej publikacji brzmi: w

Według Harrisa Mylonasa „ Prawowita władza we współczesnych państwach narodowych jest połączona z rządami ludowymi, z większością. Tworzenie narodu jest procesem, za pomocą którego te ... M.

Przypadek Polski w latach 2015-2017 to kontynuacja „Narodu urojonego" - pozycji otwierającej cykl „Biblioteka Liberté!". Autor dowodzi w niej, między innymi, że „to nie tyle narody stwarzają państwa, ile raczej państwa narody." Co więcej, „naród nie istnieje w sensie realnym (...) żyje tylko w umysłach ludzi ... Księgarnia internetowa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI