Zapisy Terroru. Tom 8. Polscy żołnierze w niewoli sowieckiej

Zapisy Terroru. Tom 8. Polscy żołnierze w niewoli sowieckiej - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
10,71 MB
NAZWA PLIKU
Zapisy Terroru. Tom 8. Polscy żołnierze w niewoli sowieckiej.pdf
ISBN
7699905406804

OPIS

Tom jako pierwszy w serii wydawniczej „Zapisy Terroru” jest w całości poświęcony losom ofiar represji sowieckich.Zawiera świadectwa polskich żołnierzy przebywających w niewoli sowieckiej w latach 1939–1941, którzy wstąpili do armii Andersa iw 1943 roku na Bliskim Wschodzie odpowiedzieli na kwestionariusz przygotowany przez jej Referat Historyczny.Relacje stanowią fascynujący zapis osobistej konfrontacji obywateli polskich ze stalinowskim, totalitarnym reżimem od17 września 1939 do „amnestii” z sierpnia 1941 roku. Wypełniają je opisy katorżniczej pracy ponad siły, przesłuchań prowadzonych przez NKWD,odbywających się w straszliwych warunkach transportów do kolejnych obozów, prób komunistycznej indoktrynacji czy wreszcie wypełnionej niebezpieczeństwami drogi do punktów werbunkowych armii Andersa. Uświadamiają nam, jak dramatyczny był los tych, którym ostatecznie udało się później wyrwać z sowieckiej matni.

Zawiera świadectwa polskich żołnierzy przebywających w niewoli sowieckiej w latach 1939-1941, którzy ... Stanford Libraries' official online search tool for books, media, journals, databases, government documents and more. Tom jako pierwszy w serii wydawniczej „Zapisy Terroru" jest w całości poświęcony losom ofiar represji sowieckich. Zawiera świadectwa polskich żołnierzy przebywających w niewoli sowieckiej w latach 1939-1941, którzy wstąpili do armii Andersa i w 1943 roku na Bliskim Wschodzie odpowiedzieli na kwestionariusz przygotowany przez jej Referat Historyczny.

Zawiera świadectwa polskich żołnierzy przebywających w niewoli sowieckiej w latach 1939-1941, którzy wstąpili do armii Andersa i w 1943 roku na Bliskim Wschodzie odpowiedzieli na kwestionariusz przygotowany przez jej Referat Historyczny. Informacje o Zapisy terroru t. 8 - 8705650016 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI