Rola organów bezpieczeństwa publicznego w przeciwdziałaniu przestępczości - zagadnienia wybrane

Rola organów bezpieczeństwa publicznego w przeciwdziałaniu przestępczości - zagadnienia wybrane - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
5,74 MB
NAZWA PLIKU
Rola organów bezpieczeństwa publicznego w przeciwdziałaniu przestępczości - zagadnienia wybrane.pdf
ISBN
6971632490812

OPIS

Recenzowana publikacja jest źródłem różnorodnej tematycznie wiedzy z obszaru nauki prawa karnego. Rozważania zawarte w opracowaniach [...] mają poznawczy charakter, oparte są na wnikliwej analizie źródeł wiedzy w postaci aktów normatywnych, literatury i sporadycznie orzecznictwa sądowego. Praktycznym efektem tego są poprawne wnioski de legę lata i de legę ferenda zmierzające do poprawy skuteczności funkcjonowania analizowanych instytucji prawa karnego.Prof. UR dr hab. Stanisław PieprznyWartym podkreślenia walorem omawianej pracy jest fakt, że udało się w niej zebrać obok siebie głosy zarówno teoretyków, jak i praktyków. [...] Przy opracowywaniu poszczególnych artykułów dopełniono wymogów naukowej rzetelności. Teksty są napisane ładnym, przyciągającym językiem. Wykresy i ilustracje, dołączone do niektórych z nich, z pewnością przyczynią się do jeszcze większej komunikatywności przekazu. W moim odczuciu, monografia "Rola organów bezpieczeństwa publicznego w przeciwdziałaniu przestępczości - zagadnienia wybrane" stanowi ważny głos w dyskusji nad współczesnymi kierunkami działań organów państwa nakierowanymi na zwiększenie jego bezpieczeństwa.Dr hab. Maciej Jońca

Kryminologiczne i kryminalistyczne Autor: Jerzy Wojciech Wójcik Rozdział 1 Rozmiary i klasyfikacja zagrożeń przestępczością pospolitą i zorganizowaną w Polsce na przełomie XX i XXI wieku str Wprowadzenie str Statystyczne ujęcie rozmiarów przestępczości w Polsce str Opinie ekspertów na temat spadkowych ... 3 ROLA POLICJI W SYSTEMIE 129 mienia i zdrowia. Natomiast w ujęciu węższym pojęcie to odnosi się do bezpieczeństwa powszechnego, publicznego i ustrojowego.

12-17; ... W tej konstrukji szzególną rolę zajmują dora whodząe w zakres ...

POWIĄZANE KSIĄŻKI