Młodzieniec

Młodzieniec - Rafał Barnaś | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Rafał Barnaś
WYMIAR
7,51 MB
NAZWA PLIKU
Młodzieniec.pdf
ISBN
1381611737384

OPIS

Zimą 1945 zaginął "Portret młodzieńca" Rafaela - jeden z dwóch najwybitniejszych renesansowych obrazów w polskich zbiorach, obok Damy z łasiczką Leonarda da Vinci. Do dzisiaj nie są znane losy tego arcydzieła. a przynajmniej nie wszystkim.Na kartach powieści Rafał Barnaś odsłania powojenne losy "Młodzieńca", aż do kwietnia 2010, kiedy nastąpił punkt kulminacyjny polsko-rosyjskiej gry wywiadu o obraz.Rafał Barnaś (ur. 1983 roku). Z wykształcenia historyk. Absolwent Bezpieczeństwa Narodowego na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, Podstaw Psychoterapii Psychoanalitycznej na KSPP w Krakowie i Holmes College w Sydney. Współpracuje z fundacją InTheBaltic. Z zamiłowania podróżnik.Zwiedził ponad 50 krajów na 6 kontynentach."Istnieją różne wersje, gdzie dziś może znajdować się >Młodzieniec< (oczywiście, o ile ocalał.), który zaginął, gdy skończyła się druga wojna światowa. Autor książki na podstawie rozmowy z tajemniczym nieznajomym, którego spotkał podczas jednej ze swoich podróży w Indonezji, wysuwa wniosek, że zaginiony obraz może znajdować się w Rosji. [.] Jest to kolejną zaletą książki, której autor proponuje swoim czytelnikom intelektualne wyzwania >a co by było, gdyby - Wiktor Denisenko, pisarz, politolog, doktor socjologii, wykładowca na Uniwersytecie Wileńskim"Przygoda, ryzykowne poszukiwania, niebezpieczeństwo, rosyjski i polski wywiad, które się ścierają w walce o >Młodzieńca<, zaginiony obraz autorstwa Rafaela - wszystko to czytelnik znajdzie w tej książce". - Witold Janczys,prezes Fundacji IntheBaltic, dziennikarz niemieckiej agencji informacyjnej "Deutsche Welle" w krajach bałtyckich

Wraz z Nim szli Jego uczniowie i wielki tłum. Gdy zbliżył się do bramy miasta, właśnie wynoszono zmarłego - jedynego syna matki, która była wdową.

Gdy udaje mu się wyjechać z rodzinnego miasta, zostaje wyrzutkiem... Okładka brak informacji Rok wydania 2010 Przedział wiekowy dla najmłodszych (0-2 lata), dla przedszkolaków (3-5 lat), dla dzieci z klas I-III (6-9 lat) "młodzieniec" po angielsku — Słownik polsko-angielski | zobacz "młodzieniec" po polsku . młodzieniec.

POWIĄZANE KSIĄŻKI