W cieniu gwiazdy wyd.2

W cieniu gwiazdy wyd.2 - Zygmunt Similak | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zygmunt Similak
WYMIAR
8,83 MB
NAZWA PLIKU
W cieniu gwiazdy wyd.2.pdf
ISBN
2739382202647

OPIS

Mały Zygmuś poznaje świat, odkrywa komiks i literaturę. Jest także świadkiem historii. Na jego oczach wprowadzony przez Rosjan nowy porządek, bardzo szybko przekształca się w kolejny totalitaryzm...Autor z niezwykłą wnikliwością i wrażliwością maluje obraz rodzinnej Łodzi w pierwszych latach po wojnie. Tragizm przeplata się tu z humorem, a wszystkie wydarzenia ukazane są z perspektywy dziecka. Okazuje się że nawet w niewinnym świecie dziecięcych zabaw pełno jest o mrożące krew w żyłach przygody i poruszające opowieści.

W cieniu gwiazdy. Jest to komiks niezwykły, ukazujący Łódź w pierwszych miesiącach po wyzwoleniu Polski przez Armię Czerwoną.

Historia powstawania Olympica, Titanica i Britannica, tragedia dziewiczego rejsu, która do dziś fascynuje ludzi na całym świecie. Wreszcie historia człowieka, który jako jedyny wrócił w morze ciał tragicznej nocy ... W cieniu Everestu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI