Rozwój przemysłu na Górnym Śląsku w XVIII i XIX wieku wyd.2

Rozwój przemysłu na Górnym Śląsku w XVIII i XIX wieku wyd.2 - Wilhelm Gorecki | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wilhelm Gorecki
WYMIAR
12,72 MB
NAZWA PLIKU
Rozwój przemysłu na Górnym Śląsku w XVIII i XIX wieku wyd.2.pdf
ISBN
7177066706858

OPIS

Autor opisuje okres od przejęcia Śląska przez Prusy po I wojnie śląskiej (1742 r.) do początków II rewolucji przemysłowej ? wynalezienie metod masowej produkcji stali besemerowskiej (1856 r.) i martenowskiej (1861 r.) oraz ich skutki dla rozwoju przemysłu światowego.Wykazuje, iż Górny Śląsk, powszechnie kojarzony z węglem i stalą, rozwijał się inaczej. To uruchomienie produkcji cynku dało początek rozwojowi przemysłu. Cynk stał się pierwszym towarem eksportowym Górnego Śląska.II wydanie - mocn

... Napisz recenzję o produkcie: Rozwój przemysłu na Górnym Śląsku w XVIII i XIX wieku wyd.2 Twoja ocena.

Data zakończenia 2019-02-05 - cena 26 zł Prof. Wilhelm Gorecki przybliża nam historię rozwoju przemysłu na Górnym Śląsku w XVIII i XIX wieku ze szczególnym uwzględnieniem Huty Florian.

POWIĄZANE KSIĄŻKI