Leanderka

Leanderka - Rafał Szyma | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Rafał Szyma
WYMIAR
7,76 MB
NAZWA PLIKU
Leanderka.pdf
ISBN
9119654303979

OPIS

Ten tom to tyleż przygoda autora z pisanym śląskim, co poligon testujący możliwości prozy po śląsku: bez taryfy ulgowej, z przekroczeniem oswojonych konwencji pisania godkom.- Zależało mi na tym, żeby napisać "książkę do poczytania", fikcję literacką po naszymu. - mówi autor - Mam nadzieję, że Leanderka będzie tym, czego mi brakuje w księgarniach - książką w całości po śląsku, ale nie wyłącznie o Śląsku".Zawiera opowiadania: Sisuś Leanderka Jedynosty Cessna FrancyjoBLURB:Zbiór opowiadań "L

Zawarte w nim teksty to współczesna, nowoczesna proza pozbawiona folklorystycznego charakteru. Język śląski nie jest w niej celem samym w sobie - w każdym razie nie bardziej niż jako regularne, autonomiczne tworzywo literackie. Zbiór opowiadań "Leanderka.

Książka w kategorii Obyczajowe. Okładka Miękka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI