Pomiędzy Warszawą a Elbrusem i Moskwą

Pomiędzy Warszawą a Elbrusem i Moskwą - Adam Szymanowicz | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Adam Szymanowicz
WYMIAR
9,56 MB
NAZWA PLIKU
Pomiędzy Warszawą a Elbrusem i Moskwą.pdf
ISBN
8359238415642

OPIS

Z zakończenia: "Niniejsze opracowanie jest próbą ukazania mechanizmów, przede wszystkim na przykładzie polskiej polityki wobec Północnego Kaukazu, jakimi kierowała się w swych działaniach - jawnych i tajnych - polityka międzynarodowa między dwiema wojnami światowymi przy wsparciu służb specjalnych. Jest również analizą skutków tych działań. Dość ważną rolę odgrywały w tej polityce służby specjalne. Zawarta w niniejszym opracowaniu polityka jest w wielu aspektach nadal aktualna, zwłaszcza jeśli odnosi się ją do sporu dotyczącego obecnych polskich koncepcji polityki wschodniej czy tzw. "bliskiej zagranicy" i "rosyjskiej strefy wpływów", czyli polityki prowadzonej przez Federację Rosyjską. Znacznie łatwiej zrozumieć wymienione wyżej meandry polityczne znając poprzedzające je wydarzenia historyczne." 

Tytuł. Pomiędzy Warszawą a Elbrusem i Moskwą.

Jeżeli postanowicie, by stanąć pomiędzy (chodzi o linię W Moskwie zaś twierdzą, że jest za wcześnie, by mówić o uczestnikach misji. - Rosja nie pogodzi się z utratą kontroli nad ukraińsko-rosyjską granicą... Czerwonych Beretów 124 00-910 Warszawa-Rembertów Polska Szanowny Panie, zwracam się z prośbą o przesłanie mi wszelkich wiadomości dostępnych w Centralnym Archiwum Wojskowym a dotyczących odbywającego w Wojsku Polskim w latach 1935-1937 mojego pradziadka: Leonida... 22 443 91 07, 22 443 91 08 e-mail: [email protected] Czytaj całość kliknij, aby przejść do dalszej części informacji.

POWIĄZANE KSIĄŻKI