Kino Islandii. Tradycja i ponowczesność

Kino Islandii. Tradycja i ponowczesność - Sebastian Jakub Konefał | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sebastian Jakub Konefał
WYMIAR
10,55 MB
NAZWA PLIKU
Kino Islandii. Tradycja i ponowczesność.pdf
ISBN
5655033858698

OPIS

Pierwsza na świecie monografia poświęcona kinu Islandii. Zawiera opis blisko stu filmów: od pierwszych dokumentów sprzed 110 lat aż po najnowsze produkcje fabularne, licznie nagradzane na festiwalach filmowych całego świata. Analizę tych dzieł autor osadza jednocześnie w szerokim kontekście historycznym, kulturowym i artystycznym. Dzięki temu przewodnik po kinematografii odległej wulkanicznej wyspy staje się również przewodnikiem po niej samej: po jej tysiącletniej historii, jej unikatowej mitologii, wciąż silnie obecnej w codziennym życiu Islandczyków, a także po skomplikowanej i niezrozumiałej dla obcokrajowców ponowoczesnej rzeczywistości.

Etnografia. Księgarnia internetowa dla spragnionych wiedzy.

Autor opisuje w niej najważniejsze nurty tematyczne i środki artystyczne, które mają wpływ na niepowtarzalny, osobny charakter islandzkich filmów. Informacje o Kino Islandii. Tradycja i ponowoczesność - 6646207256 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI