Artyści z Drohobycza Lilien i Lachowicz

Artyści z Drohobycza Lilien i Lachowicz - Bruno Schulz | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bruno Schulz
WYMIAR
3,59 MB
NAZWA PLIKU
Artyści z Drohobycza Lilien i Lachowicz.pdf
ISBN
5105203052417

OPIS

Gratka, cymes, prawdziwa perełka dla schulzologów i pasjonatów twórczości autora Sklepów cynamonowych. Na książkę składają się przede wszystkim trzy artykuły prasowe Brunona Schulzam wydrukowane w latach 30. XX wieku w "przeglądzie Podkarpacia", dwa nie ukazały sie jak dotąd w publikacji książkowej. Teksty są ilustrowane, opatrzone wstępem Grzegorza Józefczuka oraz biogramami artystów, którym Schulz poświęcił uwagę. Książka jest dwujęzyczna - teksty wydrukowano po polsku i w ukraińskim tłumaczeniu Wiery Meniok.Pierwszy artykuł to esej o Maurycym Mojżeszu Lilienie (1874 - 1915), rodzonym w Drohobyczu grafiku, którym Schulz był, jak sam o tym napisał - "oczarowany". Dwa pozostałe artykuły dotyczą drohobyckiego plastyka samouka Feliksa Lachowicza (1884 - 1941); jeden z nich przedrukowany został w książce Jerzego Ficowskiego "Okolice sklepów cynamonowych" (1989).

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Artyści z Drohobycza Lilien i Lachowicz/Warsztaty kultury. 12 00.

Notka Komentarze i recenzje . Gratka, cymes, prawdziwa perełka dla schulzologów i pasjonatów twórczości autora Sklepów cynamonowych.

POWIĄZANE KSIĄŻKI