Księgi

Księgi - Adam Boberski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Adam Boberski
WYMIAR
7,43 MB
NAZWA PLIKU
Księgi.pdf
ISBN
1657315378299

OPIS

Autor Ksiąg - kimkolwiek naprawdę jest - mało tego, że nie podziwia dzieła stworzenia, ale jestem przekonany - bo to jasno, myślę, wynika z jego utworów, choć nie wypowiedziane wprost - że nie tylko całe literackie dzieło Szekspira, ale i całe twórcze dzieło Boga uważa za niewarte nawet jednej łzy skrzywdzonego dziecka. Polecam. Sam bym lepiej tego nie napisał.Fiodor DostojewskiBohaterowie prozy Boberskiego, zawartej w tomie pod nieskromnym tytułem Księgi, smagają raz złośliwą lub łagodną ironią, raz patosem, zawsze wysokiej próby, dwóch Bogów: Boga w niebie i Kobietę na ziemi, ale także śmieszności. Ich rozumny obłęd, jak to obłęd, czerpie pożywkę z tego, co mają w głowach, a że są to głowy naładowane książkami, nic dziwnego, że mieszczą się w nich rozmaite literackie, kulturowe ingrediencje, z pokaźnym udziałem dojrzałego i przejrzałego romantyzmu, cierpiącego na przerost samoświadomości.Bolesław PrusBohaterowie tych opowiadań, miniatur i gawęd pielęgnują w sobie wstyd. Są koneserami, geniuszami wstydu. Wstydzą się za siebie, wstydzą się za innych, wstydzą się czasem za pana Boga. Znam to uczucie... Żałuję, że przeczytałem tę okrutną i okrutnie zabawną momentami książkę. Jestem po niej jeszcze bardziej zdołowany. W moim stanie ducha i ciała literatura już nie daje pociechy.Franz Kafka... w innym kontekście, powtórzmy jednak za Piłatem: czym jest prawda, osobliwie w literaturze? W Księgach, metodą znaną z Rękopisu znalezionego w Saragossie, na kolejnych stronach, w kolejnych splątanych wstępach, mottach, cytatach i nawiązaniach - otwierają się nie tyle nowe historie, co prawdy i fikcje zagnieżdżone w szkatułce z fikcją i prawdą. kim jest autor, czym jest sztuka: gdzie kryje się prawda ducha, a gdzie leży litera faktu? Literatura to rytuał, w którym nawet to, co powtarzane przez wieku, potrafi mieć moc oryginału.Michał Cetnarowski

lub drogĄ pocztowĄ Usługa "Księgi wieczyste po adresie", dostępna na platformie KsiegiWieczyste.pl, umożliwia znalezienie numeru księgi wieczystej danej nieruchomości na podstawie jej adresu. Usługa kierowana jest do wszystkich osób, które chcą zapoznać się z treścią księgi wieczystej prowadzonej dla konkretnej nieruchomości, a nie znają jej numeru. Nic nie stoi na przeszkodzie (nie ma przeszkód prawnych), aby kupić nieruchomość, która nie posiada księgi wieczystej.Należy jednak zachować ostrożność.

księdza Piotra Pawlukiewicza: od września 2016 do czerwca 2017. „Księga" w soboty o godzinie 20.10 oraz w niedziele o godzinie 9.10. PL_1_301 Księgi metrykalne parafii wyznania rzymskokatolickiego z archidiecezji lwowskiej, 1604-1945 Inwentarz zespołu PL, 1 301 Opracowała Dorota Lewandowska (1992) 2016 Archiwum Główne Akt Dawnych w Warszawie Machine-readable finding aid derived from MS Word.

POWIĄZANE KSIĄŻKI