Królestwo życia i miłości. Kazania i przemówienia okolicznościowe

Królestwo życia i miłości. Kazania i przemówienia okolicznościowe - Marian Zdzisław Stepulak | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marian Zdzisław Stepulak
WYMIAR
3,24 MB
NAZWA PLIKU
Królestwo życia i miłości. Kazania i przemówienia okolicznościowe.pdf
ISBN
6055021036502

OPIS

"Królestwo życia i miłości" to kolejny, już trzeci tom zbioru kazań i przemówień okolicznościowych ks. Mariana Stepulaka. Wszystkie teksty znajdujące się w tomie przygotowane były na konkretne wydarzenia natury religijnej, liturgicznej czy też związane były z pracą zawodową Autora, jako naukowca i wykładowcy naukowego. W powyższym tomie zamieszczone zostały napisane w latach 2008-2015. Tematyka tomu składa się na kilka grup:I. Śmierć, pogrzebII. ŚwięciIII. Matka BożaIV. Rok Pański, perykopy ewangeliczneV. Ślub, małżeństwo, chrzest, rodzinaVI. Kapłaństwo,duchowość kapłańskaVII. ModlitwaVIII. Psychologia religii, rodziny, kultury i społecznościIX. Kościół, naród, państwo

Przemówienie to ciekawa, ale też trudna forma wypowiedzi pisemnej, gdyż, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone jest do wygłoszenia (przynajmniej teoretycznie). Temat przemówienia, jego treść, adresat, cel wypowiedzi zależą od okoliczności, w jakich się je wygłasza. Kto ma nadzieję, żyje inaczej, bo Bóg podarował mu nowe życie.

Jest ono drugim wśród przykazań regulujących stosunek człowieka do innych ludzi w dziedzinie sprawiedliwości zwykłej; dotyczy bowiem sprawy mniej ważnej niż życie ludzkie (piąte przykazanie), a ważniejszej niż dobra gospodarcze (siódme) i sława (ósme). Definicja. Przemówienie to ciekawa, ale też trudna forma wypowiedzi pisemnej, gdyż, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone jest do wygłoszenia (przynajmniej teoretycznie).

POWIĄZANE KSIĄŻKI