Fotografia na Lubelszczyźnie

Fotografia na Lubelszczyźnie - Ryszard Bogdziewicz | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ryszard Bogdziewicz
WYMIAR
4,64 MB
NAZWA PLIKU
Fotografia na Lubelszczyźnie.pdf
ISBN
4633124315324

OPIS

"Chociaż od oficjalnego ogłoszenia wynalazku fotografii (czyli rysowania światłem) minęło już prawie 180 lat, to jest ona nadal bardzo ważną dziedziną życia współczesnych społeczeństw. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z faktu, jak długą i skomplikowaną drogę musiała przejść fotografia od pierwszych zdjęć w postaci dagerotypów i talbotypów do powszechnej obecnie techniki cyfrowej. Jeszcze mniej wiadomo o ludziach, którzy przez dziesiątki lat wprowadzali mozolnie innowacje w ewolucję tej dziedziny, oraz o samych fotografach wprowadzających te wynalazki w życie. O ile ogólnych opracowań z zakresu historii fotografii ukazało się już stosunkowo dużo, również i w Polsce, to monografii lokalnych odnoszących się do dziejów fotografii w danym mieście lub regionie jest nadal wciąż mało. Należy jednak odnotować fakt, że na przestrzeni ostatnich kilku lat ukazały się tego typu wydawnictwa, na czele ze znakomitą pracą Ireneusza Dunajskiego "Fotografia w Gdańsku"- od autora

Zatrzymuje chwile, do których wraca się z wielką radością. Zobacz najciekawsze publikacje na temat: Fotografia Z Lubelszczyzny. Autorzy najpiękniejszych kropel wody zostali nagrodzeni Brama Krakowska odbijająca się w kałuży - to zdjęcie przyniosło ... Plener fotograficzny na Lubelszczyźnie.

Gala odbędzie się 10 kwietnia 2018 r. w nowej hali sportowo-widowiskowej przy XXX Liceum Ogólnokształcącym ul.

POWIĄZANE KSIĄŻKI