Przed czerwonym trybunałem

Przed czerwonym trybunałem - Roman Horyń | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Roman Horyń
WYMIAR
3,26 MB
NAZWA PLIKU
Przed czerwonym trybunałem.pdf
ISBN
1823169908471

OPIS

Książka niniejsza to kolejny przyczynek do trudnej przyjaźni pomiędzy dwoma bratnimi narodami: polskim i rosyjskim, przyjaźni, która powinna być naturalnym odruchem, jak gest podawania ręki, bo przyjaźń taką uzasadnia polska racja stanu. Lecz nie łatwo usunąć z pamięci tych wszystkich, którzy przeszli przez Syberię i tych, którzy złożyli tam swoje kości. Autor niniejszej książki miał dwanaście lat, gdy w nocy 10 lutego 1940 roku bolszewicy zesłali jego rodziców na Syberię. Trafił do PASIOŁKA zbudowanego przez wcześniejszych zesłańców. W 1930 roku władza sowiecka zesłała tam Dońskich Kozaków z rodzinami, ponieważ sprzeciwiali się kolektywizacji.

Wydawnictwo Roman Świątek. Księgarnia internetowa merlin.pl Szokująca scena przed Trybunałem Konstytucyjnym! Protestujący oblali czerwoną farbą zabawki.

Cena 16,62 zł. Książka w kategorii Historia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI