Lęk przed Holocaustem

Lęk przed Holocaustem - Jacob S. Eder | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacob S. Eder
WYMIAR
10,57 MB
NAZWA PLIKU
Lęk przed Holocaustem.pdf
ISBN
9388376778065

OPIS

Rozwój kultury upamiętniania Holocaustu w Stanach Zjednoczonych jeszcze w latach 80. i 90. XX wieku bywał odczytywany w Niemczech jako zagrożenie. Jacob Eder jako pierwszy przeanalizował między innymi potężny zbiór dokumentów dotyczących polityki historycznej rządu Helmuta Kohla. W swojej książce ujawnia obawy niemieckich urzędników ? w tym byłych nazistów lub weteranów II wojny światowej ? o wpływ pamięci o zagładzie Żydów na reputację i interesy Republiki Federalnej.Autor opisuje, za pomocą jakich środków Niemcy usiłowali wpłynąć na kształt ekspozycji w Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie, otwartego w 1993 roku. Czerpiąc ze źródeł publikowanych i archiwalnych, rzuca też nowe światło na niemiecką politykę wobec Izraela i amerykańskich organizacji żydowskich czy kontrowersje związane z wizytą Ronalda Reagana na cmentarzu żołnierzy niemieckich w Bitburgu. Pokazuje, z jakim trudem dochodziło w Niemczech do otwartego rozrachunku z nazistowską przeszłością.

Jac, Lęk przed Holocaustem, Księgarnia PWN Kraków zaprasza Rozwój kultury upamiętniania Holocaustu w Stanach Zjednoczonych jeszcze w latach 80. i 90.

XX wieku bywał odczytywany w Niemczech jako zagrożenie. Jacob Eder jako pierwszy przeanalizował między innymi potężny zbiór dokumentów dotyczących polityki historycznej rządu Helmuta Kohla. Rozwój kultury upamiętniania Holocaustu w Stanach Zjednoczonych jeszcze w latach 80.

POWIĄZANE KSIĄŻKI