Zapisy Terroru. Tom 4. Zbrodnie niemieckie w Śródmieściu podczas Powstania Warszawskiego.

Zapisy Terroru. Tom 4. Zbrodnie niemieckie w Śródmieściu podczas Powstania Warszawskiego. - praca zbiorowa | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
8,48 MB
NAZWA PLIKU
Zapisy Terroru. Tom 4. Zbrodnie niemieckie w Śródmieściu podczas Powstania Warszawskiego..pdf
ISBN
6313848245622

OPIS

W serii "Zapisy Terroru" publikowane są świadectwa konkretnych osób - ofiar i świadków dwóch totalitaryzmów. Kryją się w nich osobiste przeżycia tysięcy Polaków, ich rodzin i bliskich. Niniejszy tom zawiera relacje dotyczące wydarzeń, które miały miejsce w Śródmieściu w okresie Powstania Warszawskiego.Świadkowie opisują w nich masową eksterminację, przeprowadzaną przez Niemców w takich miejscach jak Ogródek Jordanowski, ruiny Generalnego Inspektoratu Sił Zbrojnych, Hala Mirowska, Opera czy Apteka Anca. Wielu spośród nich to to osoby, które cudem przetrwały egzekucje lub były wykorzystywane jako „żywe tarcze” dla niemieckich czołgów i piechoty. W zeznaniach znajdziemy także opisy planowego niszczenia zabudowy Śródmieścia w trakcie i po zakończeniu walk.

Zbrodnie niemieckie w Śródmieściu podczas Powstania Warszawskiego - Tomasz Stefanek, Leszek Zaborowski Zeznania składane przed prokuratorami, sędziami i pracownikami Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce, choć wstrząsające, często pozostają na marginesie dyskursu historycznego. Tym większa jest zasługa pomysłodawców serii Zapisy Terroru ... W serii „Zapisy Terroru" publikowane są świadectwa konkretnych osób - ofiar i świadków dwóch totalitaryzmów.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami. W serii „Zapisy Terroru" publikowane są świadectwa konkretnych osób - ofiar i świadków dwóch totalitaryzmów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI