Artefakt

Artefakt - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
11,66 MB
NAZWA PLIKU
Artefakt.pdf
ISBN
4611486665630

OPIS

Publikacja wydana w ramach Pruszkowskiego Festiwalu Archeologicznego ARTEfakty.Ideą festiwalu było ukazanie nowego, różnorodnego spojrzenia na starożytną spuściznę Mazowsza. Wbrew obiegowym opiniom współczesnym, tereny te zajmowały wyjątkowe miejsce na mapie świata starożytnego. Istniejące na przełomie er na Mazowszu drugie co do wielkości centrum metalurgiczne „barbarzyńskiej” Europy posiadało szerokie kontakty zarówno z okolicznymi plemionami jak i Imperium Rzymskim, tworząc unikalne w skali europejskiej miejsce krzyżowania siędóbr i idei.W ciągu trzech dni festiwalu, poprzez realizację kilkuset wydarzeń, łącząc aktywności popularnonaukowe, artystyczne i animacyjne, ARTEfakty wielowymiarowo przybliżały fenomen, który czekał na swoją wielką chwilę 2000 tysiące lat. W całym mieście ? w parkach, na skwerach, w instytucjach kultury, kawiarniach i naosiedlach spotkać było można rekonstruktorów życia i technologii starożytnych, twórców teatralnych, naukowców, artystów oraz animatorów. Zorganizowane zostaną obozowiska historyczne, międzynarodowe piecowisko, punkty popularyzacji historii, cykle prelekcji oraz wykładów, spektakle teatralne, warsztaty, zajęcia dla młodzieży, czytanie performatywne i wiele innych.W dobie wielkich pytań o tożsamość kultury europejskiej, uczestnikom imprezy przedstawiona została kluczowa rola jaką odgrywała i nadal odgrywa tradycja antyczna w kształtowaniu się europejskiej wspólnoty kulturowej.Całość wydarzenia, zawiera się w ośmiu blokach tematycznych:ARTE ? Sztuka w Antyku, Antyk w sztuce ANTYK a popkultura OGNIOtrwali ? międzynarodowe forum hutniczo-kowalskie NaukOVO ? Popularyzacja wiedzy akademickiej reKONSTRUKCJA historyczna Strefa MALUCHA Animacje ? MIASTOakcje Studium ARTEfaktu

Strona w przebudowanie, przepraszamy za utrudnienia. Cennik do pobrania : CENNIK użytkownik: [email protected] hasło: HyTeNh30u6 Godziny otwarcia : poniedziałek - piątek 8:00-20:00 sobota 11:00-15:00 .

Cena: 159.99 119.99 PLN Artefakt #1. By zdobyć pierwszy rzymski artefakt w Oxenefordscire udaj się do północnej części regionu (1), na wschód od Opactwa Evesham.Trafisz tam na dużą warownię wroga.

POWIĄZANE KSIĄŻKI