Zapisy terroru II Warszawa. Zbrodnie niemieckie na Woli w sierpniu 1944 r.

Zapisy terroru II Warszawa. Zbrodnie niemieckie na Woli w sierpniu 1944 r. - praca zbiorowa | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
7,28 MB
NAZWA PLIKU
Zapisy terroru II Warszawa. Zbrodnie niemieckie na Woli w sierpniu 1944 r..pdf
ISBN
9959058577742

OPIS

Zginęło wtedy, według różnych szacunków, między 25 a 60 tys. osób, w tym tysiące dzieci, kobiet i osób starszych. W książce znajdziemy zarówno opowieści tych, którzy „przeżyli własną śmierć”, odnosząc rany w masowych egzekucjach, jak i bezsilnie obserwujących zabijanie innych ludzi, nierzadko swoich najbliższych. Uzupełnienie stanowią relacje świadków zacierania przez Niemców śladów tej zbrodni, która według niektórych badaczy spełniała kryteria ludobójstwa.

Maciej Kledzik w artykule „Kim byli sprawcy rzezi na Woli i Ochocie" (1.08.1990) w nomen omen Nie ulega wątpliwości, że Ukraińcy obok wielu innych zbrodni popełnionych wobec Polski i na narodzie polskim podczas II wojny światowej... W sierpniu 1944 roku stał się bohaterem jednego z najbardziej znanych zdjęć wykonanych w trakcie walk w stolicy. Uśmiechnięty, wynosił na nim broń z magazynów zdobytej niemieckiej komendy.

Warszawa. Tom 2 autorstwa Opracowanie zbiorowe , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie .

POWIĄZANE KSIĄŻKI