W stroju Adama

W stroju Adama - Klaus Merz | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Klaus Merz
WYMIAR
3,31 MB
NAZWA PLIKU
W stroju Adama.pdf
ISBN
5223297983249

OPIS

Klaus Merz (ur. 1945),wybitny szwajcarski prozaik, poeta, eseista i felietonista. W Polsce w 2015 roku ukazała się jego „właściwie powieść” Jakub śpi.Merz zwany jest mistrzem lapidarności, w pełni ujawniającej się w tym zbiorze. I choć nie potrzebuje wielu słów i nadzwyczajnych środków, by zaprosić do swego świata, to zachwyca budującym nastrój językiem,chwilami wręcz niepozwalającym czytelnikowi odetchnąć.Zaczynając od tytułowego W stroju Adama,w niemal tanecznym rytmie opowiada rodzinną legendę o niepokalanym poczęciu pewnej dziewczynki. Dalej przewrotnie wyjaśnia, jak powstały Alpy. W noweli Argentyńczyk pozwala młodemu Szwajcarowi zostać tancerzemtanga w Buenos Aires, a w U stóp wielbłąda używa pokrytej kolorowymi nalepkami walizki, by opowiedzieć historię obieżyświata. Tom zamyka tajemniczo zatytułowana nowelaLOS, której bohater wyprawia się w góry: czy po to, by pożegnać się z niespełnionym życiem?

Zwyczajnie nie ... (1.1) być w stroju Adama • widzieć kogoś w stroju Adama synonimy: (1.1) w stroju adamowym, na waleta, jak Pan Bóg stworzył, na golasa, na nagusa, z klejnotami na wierzchu antonimy: hiperonimy: hiponimy: holonimy: meronimy: wyrazy pokrewne: związki frazeologiczne: etymologia: od biblijnego Adama uwagi: zobacz też: Indeks:Polski ... w-stroju-adama Casting "W stroju Adama". Czekamy na zgłoszenia! Zasady.

W noweli Argentyńczyk pozwala młodemu Szwajcarowi zostać tancerzem tanga w Buenos Aires, a w U stóp wielbłąda używa pokrytej kolorowymi nalepkami ... Mężczyzna w stroju Adama wszedł do łódzkiej fabryki! 2021-02-25 12:03 fed Udostępnij. Autor: Pixabay.com.

POWIĄZANE KSIĄŻKI