Zarząd komisaryczny jako instrument nadzoru nad samorządem terytorialnym w Polsce

Zarząd komisaryczny jako instrument nadzoru nad samorządem terytorialnym w Polsce - Radosław Kamiński | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Radosław Kamiński
WYMIAR
5,93 MB
NAZWA PLIKU
Zarząd komisaryczny jako instrument nadzoru nad samorządem terytorialnym w Polsce.pdf
ISBN
2013272017949

OPIS

Niniejsze opracowanie jest pierwszą w polskiej literaturze monografią poświęconą problematyce zarządu komisarycznego, zarówno jako konstrukcji prawnej, jak i praktyki jej stosowania. Dobrze stało się, że problematykę zarządu komisarycznego podejmuje politolog analizujący nie tyle (i nie tylko) wady i zalety konstrukcji prawnej, ile praktykę jej stosowania. Zawieszenie organów gminy i ustanowienie zarządu komisarycznego ma bowiem (...) także istotne konsekwencje polityczne.(z recenzji prof. dr hab. Andrzeja Antoszewskiego)

4 Podjętego zagadnienia nie da się omówić, nie lokując go w wielowymiarowym kontekście, poczynając od najszerszego elementu, jakim są relacje władzy i kolejno zawężając zakres rozważań: centralizacji vs decentralizacji, nadzoru (w ogóle i w samorządzie terytorialnym), a kończąc na zarządzie komisarycznym jako głęboko ingerującym instrumencie nadzoru nad poszczególnymi ... Niniejsze opracowanie jest pierwszą w polskiej literaturze monografią poświęconą problematyce zarządu komisarycznego, zarówno jako konstrukcji prawnej, jak i praktyki jej s zarzad-komisaryczny-jako-instrument-nadzoru-nad-samorzadem-terytorialnym-w-polsce Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Książka. Zarząd komisaryczny jako instrument nadzoru nad samorządem terytorialnym w Polsce - Kamiński Radosław Zarząd komisaryczny stanowi zaledwie jeden z elementów sprawowania nadzoru nad samorządem terytorialnym, jednak jego specyfika, polegająca na władczym ingerowaniu władzy państwowej w sprawy lokalne sprawia, że instytucja komisaryczności stanowi interesujący przedmiot badań zarówno dla historyka prawa, jak i politologa. Informacje o Zarząd komisaryczny jako instrument nadzoru nad s - 8898314162 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI