Dzieła

Dzieła - Filip Kamać | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Filip Kamać
WYMIAR
4,28 MB
NAZWA PLIKU
Dzieła.pdf
ISBN
2698896804365

OPIS

"Kim jest człowiek, jeśli w jego bytowaniu nie znajdzie się miejsce na zmierzającą do oceanu piękną poezję? Kim ja jestem, jeżeli poezja, która uszlachetnia duszę i sprawia, że istota ludzka staje się lepsza- nie jest moją przyjaciółką? Jestem pustką, konstrukcją niedokończoną, postacią niepełną, szkieletem bądź rusztowaniem - bez murów, okien, ścian, dachu.Człowiek nie może żyć bez kultury i sztuki, a zwłaszcza bez poezji, której celem nie jest wyłącznie oddziaływanie na zmysły, jak jest w muzyce i w malarstwie, ale także oddziaływanie na duszę i umysł, w których wszystko ma początek." - fragment przedmowy.

Mityngi odbywają się na platformie Zoom. „Dzieła, arcydzieła" to platforma służąca do prezentacji filmowej wyjątkowych zbiorów artystycznych i naukowych zgromadzonych w Polskiej Akademii Umiejętności. Projekt powstał przy wsparciu finansowym Narodowego Centrum Kultury (w ramach projektów: „Niech przemówią arcydzieła" program Kultura - Interwencje 2020 oraz ... Tymczasem roszczenia wynikające z umowy o dzieło przedawniają się z upływem 2 lat od dnia oddania dzieła.

Jego twórcą jest człowiek - istota wyposażona w specyficzną wrażliwość (bez autora nie ma dzieła sztuki). Zobacz synonimy słowa dzieło w najlepszym słowniku synonimów języka polskiego. Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze.

POWIĄZANE KSIĄŻKI