Rola błazna w kulturze i polityce. Przedstawiciele archetypu w polskiej przestrzeni medialnej począt

Rola błazna w kulturze i polityce. Przedstawiciele archetypu w polskiej przestrzeni medialnej począt - Małgorzata Bulaszewska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Małgorzata Bulaszewska
WYMIAR
3,81 MB
NAZWA PLIKU
Rola błazna w kulturze i polityce. Przedstawiciele archetypu w polskiej przestrzeni medialnej począt.pdf
ISBN
1364314506488

OPIS

W książce „Rola błazna w kulturze i polityce. Przedstawiciele archetypu w polskiej przestrzeni medialnej XX wieku” autorka przedstawia wnikliwe studium historycznego i współczesnego błazeństwa. Czytelnicy znajdą tu typologię błazeńskich postaci (takich jak głuptak wioskowy, jurodiwy, sowizdrzał, klaun, mim, trickster, arlekin, igrzec i trefniś) a także studium współczesnych przedstawicieli archetypu błazna na polskiej scenie kulturalnej i politycznej. Wśród poddanych analizie współczesnych błazn

Przedstawiciele archetypu w polskiej przestrzeni medialnej początku XXI wieku autorka przedstawia wnikliwe studium historycznego i współczesnego błazeństwa. Czytelnicy znajdą tu typologię błazeńskich postaci (takich jak głuptak wioskowy, jurodiwy,... To właśnie w tym momencie, który można nazwać chwilą prawdy, ma szansę zrodzić się dojrzała miłość.

Imprint Media Książki - Komiks, kultura i sztuka - Kultura - przeczytaj opinie, kupuj online w dobrej cenie na Inbook.pl Rola błazna w kulturze i polityce już od 22,89 zł - od 22,89 zł, porównanie cen w 17 sklepach. Zobacz inne Historia i literatura faktu, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. £7.94 - Książka pozwala dostrzec cechy typowe dla archetypu błazna w wybranych postaciach współczesnej kultury, polityki i mediów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI