Ślady, tropy, znaki

Ślady, tropy, znaki - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
12,47 MB
NAZWA PLIKU
Ślady, tropy, znaki.pdf
ISBN
1947017148441

OPIS

Zwierzęta są stale obecne w naszej wyobraźni, w wierzeniach, w języku, w naszych sercach i w naszej diecie. One same czasem wybierają nasze towarzystwo, a czasem są na nie skazane. Znoszą nieproszone wizyty w swoich domach (w lasach czy w morzach) i na własną rękę wprowadzają się do naszych mieszkań (kto nie widział w swojej kuchni pająka albo muchy?). Żyjemy razem, mieszkamy obok siebie. Łączy nas bardzo, bardzo długa wspólna historia. Ale czy tylko tyle?Punktem wyjścia do kolejnych opowieści stały się zdjęcia z kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie (od dziewiętnastowiecznych klisz szklanych, po pliki cyfrowe z 2017 roku). To one zainspirowały teksty. Potem powstały ilustracje: wydobywają to, co ukryte między słowami, sięgają poza kadr. Te trzy rodzaje wypowiedzi: fotografie, teksty i obrazy, wzajemnie się uzupełniają, ale nie wyczerpują tematu. Są raczej zaproszeniem do własnych poszukiwań. Otwórz szeroko oczy, tak zaczyna się każda przygoda.

Są one wówczas dobrze widoczne a kształt odciśnięty w pokrywie śniegu jest jeszcze niezapruszony - tłumaczy Jarek Kasprzyk , starszy specjalista Służby ... Książka „Ślady, tropy, znaki" opowiada o zawiłych relacjach ludzi i zwierząt. Zwierzęta są stale obecne w naszej wyobraźni, w wierzeniach, w języku, w naszych sercach i w naszej diecie.

Teksty: Ewelina Lasota, Dorota Majkowska-Szajer Twarda okładka, 248 stron, kolorowe ... Zwierzęta są stale obecne w naszej wyobraźni, w wierzeniach, w języku, w naszych sercach i w naszej diecie. One same czasem wybierają nasze towarzystwo, a czasem są na nie skazane.

POWIĄZANE KSIĄŻKI