Asocjacje i implikacje historyczne

Asocjacje i implikacje historyczne - Edward Jaremczuk | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Edward Jaremczuk
WYMIAR
9,86 MB
NAZWA PLIKU
Asocjacje i implikacje historyczne.pdf
ISBN
9895349403055

OPIS

"...szukając odpowiedzi na tezy zawarte w tytule niniejszej monografii, redaktor proponuje, aby najpierw sięgnąć do definicji terminów asocjacja i implikacja. Jest to ciekawy sposób rozpoczęcia dyskusji poprzedzonej lekturą poszczególnych artykułów tego opracowania. Dopiero po przeczytaniu przedstawionych autorskich przemyśleń możemy dostrzec powiązanie tego, co jako skojarzenie i następstwo z tym, co już kiedyś było, z tym co jest. Przykładowo - w dzisiejszych czasach dość dobrze rozumiemy i potrafimy zdefiniować termin państwo oraz terminy pochodne, typu atrybuty instytucji państwowych. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku precyzyjnego zdefiniowania znaczenia narodu i narodowości. Na pewno w dużym stopniu wynika to stąd, że nauka nie poddaje precyzyjnej interpretacji tego zjawiska. W praktyce słowo "naród" kojarzone jest politycznie z instytucją państwa. Jednocześnie ekonomiści nadal uważają, że tylko wielkie narody mają prawo i szansę do posiadania własnych państw, gdyż są ekonomicznie wydolne. Wspomniane kryterium, będące kiedyś ważnym elementem, wokół którego budowano zasady przyznawania prawa do niepodległości, dziś należy do przeszłości i tego typu myślenie można określić mianem reliktu..." - Ze wstępu

Zapraszamy do naszego anty Asocjacje i implikacje historyczne elementami kształtującymi współczesność - ????? Dodaj opinię . Wersja elektroniczna (brak aktualizacji) Redakcja: Edward Jaremczuk.

Zapraszamy do naszego anty Asocjacje i implikacje historyczne elementami kształtującymi współczesność - ????? Dodaj opinię . Wersja elektroniczna (brak aktualizacji) Redakcja: Edward Jaremczuk.

POWIĄZANE KSIĄŻKI