Z romantycznego repertuaru

Z romantycznego repertuaru - Marek Dybizbański | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marek Dybizbański
WYMIAR
5,99 MB
NAZWA PLIKU
Z romantycznego repertuaru.pdf
ISBN
3331887277206

OPIS

„Niniejszy zbiór studiów poświęconych wybranym zagadnieniom z zakresu historii dramatu i teatru romantycznego samoczynnie lokalizuje zjawiska z obszaru kultury popularnej i zagadnienia for­my dramatycznej w ramie artystycznych praktyk mitotwórczych romantyzmu ? albo odwrotnie: od mitu-układnki do mitu-syntezy prowadzi poprzez zaułki romantycznej popkultury i formalnych eksperymentów. Zjawiska to powiązane czy tylko towarzyszące? Jednak mitologia przyszłości, ów nowy romantyczny fundament kultury, miała być ? jak zakładał projekt Friedricha Schlegla ? two­rem „sztucznym”, który w takim razie wygenerować można (albo wręcz należy) z formy. Ostatecznie doznanie mistycznej ekstazy w teatralnej transformacji obrzędu Dziadów Mickiewicz konstru­ował z gotowych form dramatycznych, i to form dramatu popular­nego, co nawet zrozumiałe ? wszak mit potrzebuje szerokiego za­sięgu”.(Ze Wstępu)

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Z romantycznego repertuaru - opis produktu: "Niniejszy zbiór studiów poświęconych wybranym zagadnieniom z zakresu historii dramatu i teatru romantycznego samoczynnie lokalizuje zjawiska z obszaru kultury popularnej i zagadnienia for­my dramatycznej w ramie artystycznych praktyk mitotwórczych romantyzmu - albo odwrotnie: od mitu-układnki do mitu-syntezy prowadzi poprzez zaułki ... Napisz recenzję o produkcie: Z romantycznego repertuaru Twoja ocena. Ocena ogólna.

Data zakończenia 2020-09-26 - cena 30,31 zł Informacje o Z romantycznego repertuaru - 8695339194 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2019-11-19 - cena 24,71 zł „Niniejszy zbiór studiów poświęconych wybranym zagadnieniom z zakresu historii dramatu i teatru romantycznego samoczynnie lokalizuje zjawiska z obszaru kultury popularnej i zagadnienia for­my dramatycznej w ramie artystycznych praktyk mitotwórczych romantyzmu - albo odwrotnie: od mitu-układnki do mitu-syntezy prowadzi poprzez zaułki romantycznej popkultury i formalnych eksperymentów. „Niniejszy zbiór studiów poświęconych wybranym zagadnieniom z zakresu historii dramatu i teatru romantycznego samoczynnie lokalizuje zjawiska z obszaru kultury popularnej i zagadnienia for­my dramatycznej w ramie artystycznych praktyk mitotwórczych romantyzmu - albo odwrotnie: od mitu-układnki do mitu-syntezy prowadzi poprzez zaułki romantycznej popkultury i formalnych ... Z romantycznego repertuaru Studia o micie i formie dramatycznej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI