Nieswoiste choroby zapalne jelit

Nieswoiste choroby zapalne jelit - David Rampton | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
David Rampton
WYMIAR
5,3 MB
NAZWA PLIKU
Nieswoiste choroby zapalne jelit.pdf
ISBN
6168870314024

OPIS

Kompendium ukazuje najnowszy stan badań nad NZJ i jest polską edycją publikacji z serii Fast Facts, cieszącej się uznaniem w wielu krajach anglojęzycznych. Książka jest skierowana zarówno do specjalistów, jak i do wszystkich, którzy w swojej praktyce mogą spotykać się z tą chorobą.Spis treści:WstępEtiopatogenezaObjawy i powikłania jelitoweObjawy i powikłania pozajelitoweRozpoznanieLeki stosowane w terapii nieswoistych chorób zapalnych jelitZasady postępowaniaPostępowanie medyczne we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubegoPostępowanie medyczne w chorobie Leśniowskiego-CrohnaLeczenie operacyjneNZJ u kobiet w ciąży, dzieci i osób starszychRokowanie

Do grupy tych chorób zalicza się wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego Crohna oraz nieokreślone zapalenie okrężnicy. Jak zatem leczyć i jak radzić sobie z tym schorzeniem? Nieswoiste zapalenia jelit (NChZJ) to grupa chorób autoimmunologicznych, które charakteryzują się przewlekłymi biegunkami, bólami brzucha i owrzodzeniami ścian przewodu pokarmowego.

bólu brzucha czy Nieswoiste choroby zapalne jelit - diagnostyka. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego (Colitis Ulcerosa, CU) i choroba Leśniowskiego-Crohna (Crohn's disease, CD), czyli nieswoiste choroby zapalne jelit, należą do chorób o przewlekłym przebiegu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI